Srpen 2011

Futurama

30. srpna 2011 v 11:50 | zirafka |  Futurama


Na dnešní den spadl seriál Futurama.

Futurama je americký animovaný seriál, který vytvořili Matt Groening a David X. Cohen (autoři seriálu Simpsonovi). První čtyři produkční série vysílala televizní stanice Fox Network v letech 19992003. V červnu 2006 televizní společnost Comedy Central potvrdila, že objednala dalších 16 epizod, které začala vysílat v průběhu roku 2008. Jedná se o 4 níže uvedené filmy, přičemž každý je rozdělen na 4 epizody.[1] 10. června 2009 společnost Comedy Central oznámila, že uzavřela dohodu na výrobu dalších 26 nových dílů seriálu, které se budou vysílat od poloviny roku 2010.[2]
První Futurama film, nazvaný Bender's Big Score, byl vydán 27. listopadu 2007 pouze na DVD.[3] Druhý film Futurama: The Beast with a Billion Backs[4] byl vydán 24. června 2008 a další filmy Futurama: Bender's Game[5] (vydán 3. listopadu 2008) a Futurama: Into the Wild Green Yonder[6] (24. února 2009) pravidelně následovaly.


Hlavní postavy

 • Philip J. Fry - smolař Fry je ústřední postavou. Původně pracoval jako poslíček v pizzerii, když byl zmražen na 1000 let. Ve 31. století ho zaměstnal jeho jediný žijící příbuzný H. J. Farnsworth jako intergalaktického poslíčka ve firmě Planet Express. Fry se neobtěžuje věcmi jako disciplína, pořádek nebo přemýšlení a svou lehkomyslností často způsobuje komplikace svému okolí, na druhou stranu, jak se později ukáže, je ale klíčovou postavou pro osud celého vesmíru.
 • Turanga Leela - jednooká Leela je jediným členem posádky kosmické lodi Planet Express se smyslem pro zodpovědnost, proto zastává funkci kapitána. Vyrostla v sirotčináriu, před kterým ji jako novorozeně našli odloženou. Původně se domnívá, že je mimozemšťan neznámé rasy, po setkání se svými rodiči ale zjistí, že ve skutečnosti je "pouze" mutant. Obvykle je tím, kdo ostatní vytahuje z problémů. A má talent na bojová umění.
 • Bender Bending Rodriguez - Bender, obhroublý robot vyrobený okolo roku 2996 v Mexiku a určený původně k ohýbání traverz, se dostává do firmy společně s Fryem. Obvykle se netají svou záští k lidem a přivádí své kolegy do nesnází, aniž by mu to jakkoli vadilo. Kromě kouření, neúspěšných pokusů o vaření a pití alkoholu - (který v Benderově případě způsobuje chemickou reakci která dobíjí jeho baterie) - což aspoň tvrdí; je jeho největší zálibou kradení při jakékoliv příležitosti.
 • Prof. Hubert J. Farnsworth - je Fryovým velmi vzdáleným prasynovcem, je mu okolo 160 let. Typický "šílený vědec". Zabývá se vynalézáním pozoruhodných (častěji než "občas" naprosto nesmyslných) věcí a rovněž je šéfem zásilkové společnosti Planet Express, kterou založil, aby jejím prostřednictvím financoval svou podivnou vědeckou činnost.
 • Dr. John Zoidberg - Zoidberg, tvor mimozemského původu, vzezřením podobný humru (patří k rase Decapodianů), je zaměstnán jako firemní lékař, ačkoli jeho znalosti lidské anatomie jsou více než pochybné. Ostatními je téměř neustále přehlížen a někdy i utiskován. Často si pochutnává na pro lidi nechutných věcech, např. obsazích kontejnerů, vyhozených zkažených jídlech a nejen to...
 • Hermes Conrad - je Jamajčan, pracující jako manažer ve společnosti Planet Express. Je profesionálním byrokratem a jeho vášní je dodržování předpisů, byrokratických postupů, vyplňování formulářů a jakékoli předepsané papírování. Krom toho je také bývalým vrcholovým sportovcem v disciplíně podlézání.
 • Amy Wong - Amy je dcerou enormně bohatých čínských rodičů, kterým patří celá západní polokoule Marsu.[7] Ve firmě je na stáži, na universitu se dostala díky vlivu svých rodičů.

Dabing

PostavaOriginální dabingČeský dabing
Philip J. FryBilly WestJan Dolanský
Turanga LeelaKatey SagalAndrea Elsnerová
Bender Bending RodriguezJohn Di MaggioMartin Stránský
Professor Hubert J. FarnsworthBilly WestDalimil Klapka
Dr. John ZoidbergBilly WestBohdan Tůma
Hermes ConradPhil LaMarrTomáš Juřička
Amy WongLauren TomJitka Moučková
Zapp BranniganBilly WestZbyšek Pantůček
Kif KrokerMaurice LaMarcheRadovan Vaculík
ĎiblíkFrank Welker

Seznam epizod

Související informace naleznete v článku Seznam epizod seriálu Futurama.
Prvních 72 dílů seriálu bylo vytvořeno pro Fox Network ve čtyřech produkčních sériích. Pátou sérii tvoří 16 epizod, které jsou vlastně 4 filmy: Futurama: Bender's Big Score, Futurama: The Beast with a Billion Backs, Futurama:Benders game a Futurama: Into the Wild Green Yonder, každý rozdělený na 4 epizody. Od 24. června do 2. září 2010 vysílala americká televize Comedy Central jednou týdně jeden díl z nové (šesté) série. Jednotlivé díly byly při výrobě označovány číslem série, pracovním kódem ACV přiděleným seriálu televizí a číslem epizody, například 1ACV01 - první série, kód ACV, epizoda jedna. Televize ale epizody při prvním uvedení nevysílala v produkčním pořadí a běžely celkem v pěti sériích. V přehledech tohoto řazení bývá používáno označení v jiné podobě s prvními písmeny slov sezóna a epizoda, například S01E01 - série první, epizoda jedna. Na DVD discích vyšel seriál v původním produkčním řazení a čtyřech kompletech.

[editovat] Rok 3000

[editovat] Planet Express

Planet Express je firma, zabývající se doručováním zásilek po celém vesmíru.
Osazenstvo
Technické zázemí

[editovat] Planety

Ve Futuramě se vyskytuje velké množství různých planet, většinou jsou pojmenovány podle obyvatelstva (na planetě Čapek 9 jsou roboti, na Sicília 8 Mafiáni, na Kannibalionu Kanibalové). Např. Eternium je domovská planeta Nibbloňanů (angl. Nibblonians), dlouhožijících tříokých mimozemšťanů. Eternium se objevil ve dvou epizodách: "The Day the Earth Stood Stupid" a "The Why Of Fry". Je popsána tak, že je "Přesně uprostřed vesmíru" a má "nepředstavitelné rozměry". Důležité místo je zde Hall of Forever, umístěna "Deset mil na západ od přesného středu vesmíru".
Další planetou je Amphibios 9. Tato bažinatá planeta je domov obojživelné zelenohlavé mimozemské rasy. Planeta má nejméně jeden měsíc. Amphibios 9 je ukázán v epizodě "Kif Gets Knocked Up A Notch", prvním díle čtvrté sezóny. V této epizodě, poručík Kif Kroker přichází na tuto planetu, aby porodil své potomky. Znbovu se objeví ve filmu Beast with a bilion backs kde se odehraje svatba Kifa a Amy.
Další, v ději významnější planetou je Planeta Omicron Persei VIII, což je domovská planeta Omicronianů. Od Země je vzdálena cca 1000 světelných let. Má 1 měsíc a podnebí na ní je podobné jako na zemi.

[editovat] All My Circuits

Objevuje se zde telenovela All My Circuits (na Cool TV přeloženo jako Velmi křehké obvody (parodie na Velmi křehké vztahy). Děj se točí kolem robota-podnikatele Calculona, který má velkou lásku - robotku Monique, stále o ni musí bojovat a do toho se mu plete spousta obchodních nepřátel. Seriál je v New New Yorku velice populární. Mezi jeho pravidelné diváky patří mimo jiné posádka Planet Expressu. Byl několikrát zfilmován.

Zdroj Wikipedia.

Ben Cristovao - Mimozemšťanka

29. srpna 2011 v 14:48 | zirafka |  Hudba

Moje keci !!!!!

29. srpna 2011 v 14:34 | zirafka |  moje keci =))
Ahoj, budu vám psát každý den o mých nejoblíbenějších seriálech. Zatím sem vám napsala o seriálu Simpsonovi a Jak sem poznal vaši matku. Tak doufám že se vám to bude líbit.

Simpsonovi

29. srpna 2011 v 12:09 | zirafka |  moje keci =))

Ahoj, dneska vám napíšu o seriálu Simpsonovi.

Simpsonovi (angl. The Simpsons) je americký animovaný seriál vytvořený režisérem Mattem Groeningem v produkci Jamese L. Brookse pro televizi FOX. Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným animovaným seriálem v historii americké televize, k datu 25. března 2011 byla odvysílaná 23 sérií a 515 epizod. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 19. dubna roku 1987, ovšem ne jako dvaadvacetiminutový seriál, ale jako dvouminutový skeč v Show Tracey Ullmanové, kterou tehdy vysílala americká televizní stanice Fox. Kresby skečů byly neumělé a celkem během tří sezón vzniklo 48 skečů.[1]
Poté vznikl 17. prosince 1989 první díl řádných dvacetiminutových epizod s názvem Vánoce u Simpsonových (angl. Simpsons Roasting on an Open Fire), seriál měl obrovský úspěch a tak byl přesunut do hlavního vysílacího času.

Postavy:
Simpsonovi
Rodina
Další postavy
Série
1234567891011121314151617181920212223
Simpsonovské hry
Videohry
Pinball
OstatníTo jso oni:
Zdroj Wikipedia a Google.


HIMYM

28. srpna 2011 v 18:18 | zirfka |  moje keci =))
Čau děcka, Prima C()()L je můj nejoblíbenější program. A na něm dávají spostu seriálů např.:Simpsonovi, Futurama, Jak sem poznal vaši matku (HIMYM), Will a Graes, Grifinovi atd. Dnes bych vám ale chtěla vyprávět o HIMYM. Moje nejoblíbenější postava tohoto seriálu je Barney. Je opravdu skvělí. Každého pobaví (aspoň doufám).Mohli jste ho vydět i ve filmu ŠMOULOVÉ.


Hlavní role

PostavaHerecČeský dabing
Ted MosbyJosh RadnorMartin Písařík
Marshall EriksenJason SegelMichal Novotný
Robin ScherbatskáCobie SmuldersTereza Chudobová
Barney StinsonNeil Patrick Harris
Lily AldrinováAlyson HanniganAndrea ElsnerováPopis sérií

1. série

V roce 2030, Ted Mosby povídá své dceři a synovi přiběh, jak poznal jejich matku.
Příběh začal v roce 2005: Ted (Josh Radnor) byl svobodný, sedmadvacetiletý architekt, který žil se svými dvěma nejlepšími kamarády z vysoké školy: s Marshallem Eriksenem (Jason Segel), studentem práv a s Lily Aldrinovou (Alyson Hannigan), učitelkou v mateřské školce, která posledních 9 let strávila v partnerském vztahu s Marshallem. Jejich zasnoubení Ted vnímal jako příkaz najít si celoživotní lásku a s tím mu chtěl "pomoci" další z jeho přátel, Barney Stinson (Neil Patrick Harris), známý sukničkář.
Ted začal své hledání a poznal televizní reportérku, Robin Scherbatskou (Cobie Smulders), do které se okamžitě zamiloval. Robin ovšem žádný vážný vztah nehledala, nabídla však Tedovi, že mohou být přátelé. Budoucí Ted okamžitě řekl dětem, že Robin není jejich matkou a v dalších dílech ji nazývá "teta Robin". Později začal chodit s cukrářkou Victorií (Ashley Williams), kterou poznal na svatbě a zjistil, že Robin žárlila a chovala k němu nějaké city. Victoria později odjela na kulinářský institut do Německa a s Tedem zkoušela vztah na dálku. Když Ted zjistil, že k němu Robin něco cítila, řekl jí, že se s Victorií rozešli, což v té době ještě nebyla pravda. Později Victoria volala Tedovi a Robin omylem tento telefon zvedla, zjistila, že jí Ted lhal a ten tak přišel o obě dívky.
Mezitím Lily začala mít pochybnosti, jestli do svatby s Marshallem stihne udělat vše, co udělat chtěla. Chtěla odjet na kurz umění do San Francisca, a rozešla se s Marshallem. Série končí, když se Ted po první noci s Robin vrátil do bytu, kde v dešti seděl Marshall s Lilyiným zásnubním prstenem.

2. série

Ted a Robin byli na začátku druhé sezóny partnery a Marshall se zlomeným srdcem zkoušel z počátku žít bez Lily. Po zjištění, že není umělec se Lily vrátila zpět do New Yorku, kde se znovu setkala s Marshallem. Lily a Marshall se k sobě vrátili a série vyvrcholila jejich svatbou. Ted se dozvěděl že Robin nesnáší obchoďáky a nevěděl proč. Snažil se na to přijít ale marně. Řekl to tedy Barneymu a Marshallovi a Barney se s Marshallem vsadil o facku (angl. slap bet), že to je kvůli tomu, že Robin točila porno. Když by to nebyla pravda tak by Barney musel dostat facku, ale nakonec to nebylo porno a všichni zjistili, že Robin byla kanadskou náctiletou popovou hvězdou známou pod jménem Robin Sparkles. Pod tímto pseudonymem natočila píseň "Let's Go To The Mall" (česky Pojďme do Obchoďáku!) proto nesnášela obchoďáky. V důsledku tohoto objevu Barney prohrál a Marshall získal povolení beztrestně dát Barneymu 5 facek kdykoliv v budoucnosti. V této sérii tohoto privilegia využil dvakrát. Také se v seriálu poprvé objevil Barneyho homosexuální bratr - afroameričan se jménem James (Wayne Brady). Ostatní se také dozvěděli, že Barney si myslí, že Bob Barker- televizní moderátor, je jeho otcem, protože ho o tom přesvědčovala matka, vždy když spolu sledovali televizní soutěž The Price Is Right. Barney se této soutěže zúčastnil.
V posledním díle série Ted sdělil Barneymu, že se s Robin rozchází - důvodem bylo, že každý mají jiný pohled na svatbu. Neřekli to nikomu, protože nechtěli kazit svatbu Lily a Marshalla. Série skončila, při tom, že Barney řekl Tedovi, že je rád, že jsou opět oba svobodní muži a skončil sérii slovy "Toto bude legen - počkej si ..."

3. série

Barney tuto séri začal s částí slova "-dární!", Robin se vrátila z cesty po Argentině, spolu s ní přijel i její nový partner Gael (Enrique Iglesias) a Ted si postupně zvykal na to, že s Robin jsou již pouze přáteli. Marshall a Lily se rozhodli, že se přestěhují do vlastního bytu, zalíbil se jim byt, který si nemohli dovolit. Marshall tak zjistil, že Lily je závislá na nákupech a má přespříliš kreditních karet. Navzdory tomu nakonec nalezli byt, který jim vyhovoval, ale byl ve špatné čtvrti a také špatně konstrukčně vyřešený. Barney v této sérii dostal opět facku, stalo se to na svátek Díkůvzdání (Thanksgiving). Tento svátek byl Marshallem přejmenován na "Slapsgiving" (fackodání).
Budoucí Ted svým dětem v roce 2032 pověděl, že jejich matku potkal během příhody se žlutým deštníkem. Tento deštník nalezl v tanečním klubu a vzal si jej domů po party ke dni Sv. Patrika, na této party byla i jeho budoucí manželka, se kterou se Ted nepotkal. Ted začal usilovat o dermatoložku Stellu, se kterou se seznámil při odstraňování svého tetování. Tato snaha vyvrcholila při zapamatováníhodném "dvojminutovém rande", které zahrnovalo flirtování, večeři, film, kávu, dvě jízdy taxíkem a polibek na dobrou noc - to vše ve dvou minutách. Robin se později vyspala s Barneym, ten ji utěšoval po rozchodu. Tento stav Teda rozzuřil a ten se rozhodl, že se přestane přátelit s Barneyim. Mezitím se neznámá žena snažila sabotovat Barneyho pokusy o flirtování s ženami, později bylo zjištěno, že sabotérem byla recepční ze Stellyiny dermatologické ordinace Abby (Britney Spears).
V posledním díle série, kdy Ted a Barney byli účastníky automobilových nehod a oba skončili v nemocnici se stali znovu přáteli. Byly i odhaleny Barneyho city k Robin, Ted ke konci požádal o ruku Stellu.4. série

Na začátku 4. série Stella řekla ano na Tedovu žádost o ruku. Robin přijala nové zaměstnání v Japonsku, rychle toto zaměstnání ukončila a vrátila se do New Yorku, aby se mohla zúčastnit Tedovy svatby. Na této svatbě Stella opustila Teda u oltáře a vrátila se zpět k Tonymu, jež je otcem její dcery. Barney se potýkal s city k Robin a společnost, ve které pracoval ho přeřadila do teamu, který má provést novou akvizici.
Marshall a Lily se přestěhovali do nového bytu a diskutovali o tom zda jsou či nejsou připraveni si pořídit dítě. Robin se tak stala Tedovou spolubydlící a přijala práci moderátorky zpráv ve 4 hodiny ráno, k této práci se dostala tak, že Barney této společnosti poslal její videoživotopis. Ted a Robin se rozhodli spát spolu, aby překonali hádky o jejich vzájemných zlozvycích. Barney se pokusil zastavit tyto hádky, aby spolu nespali a tak zjistil, že Ted byl zamilovaný do Robin.
Ted zjistil, že Lily sabotovala všechny jeho vztahy s kýmkoliv, koho neschvalovala nebo nepřímo mohl zapříčinit rozchod Robin a Teda. Robin a Ted diskutovali o těchto problémech a v důsledku tohoto se jejich přátelství posunulo do lepšího stavu. Když se Barney konečně vyspal s 200 ženou, tak se vysmál tomu, že byl šikanován jako dítě a otázal se, co bude dělat zbytek života, když je ujištěn, že jeho city k Robin stále existovali.
Zatímco Ted nesl žlutý deštník (který měl patřit jeho budoucí manželce), tak potkal svoji bývalou přítelkyni Stellu a jejího nynějšího přítele Tonyho, Tony ho později navštívil a poděkoval mu za to, že mu umožnil být znovu se Stellou. Nabídl mu tak zaměstnání profesora architektury a Ted tuto pozici odmítl. Na konci série Robin zjišťuje, že je do ní Barney je zamilován a souhlasí, že s ním bude mít vztah založený na sexu, protože by spolu stejně skončili. Ted se rozhodl vzít práci profesora architektury, protože usoudil, že architektem teď být nemůže. Na konci série se ted připravoval na první hodinu a budoucí Ted prozradil dětem, že jedna z dívek v učebně byla jejich matka.

5. série

Ted začíná dělat novou práci je profesor architektury. Úplně první den, kdy začíná učit, přijde omylem do učebny ekonomiky, kde je právě jeho budoucí žena a matka dětí, kterým celý příběh vypráví. Barney a Robin už měli vztah po celé léto, proto je Lily zamkla v místnosti, což je donutilo vyrovnat se s jejich vztahem. Nakonec se rozejdou a Barney se zase vrátí ke svým starým způsobům. Ted se zamiluje do jedné dívky z jeho třídy jménem Cindy (Rachel Bilson), která je spolubydlící Tedovy budoucí manželky. Robin se setká se svým dávným přítelem Donem, se kterým kdysi chodila. Hrál v rockové kapele. Ačkoli ho Robin nejprve nesnáší, později s ním začne chodit.
Na konci sezony se rozejdou, protože Don vzal práci v Chicagu. Marshall použil svůj už čtvrtý pohlavek.
Ted si koupí dům, ve kterém nakonec bude žít se svojí budoucí rodinou. Lilly a Marshall si pořád nejsou jistí, jestli je dobrý nápad mít děti, proto se rozhodnou, že až uvidí posledního dvojníka, tak si děti udělají. A co to znamená až uvidí posledního dvojníka: Lilly a Marshall už viděli dvojníka lesbičku Robin, dvojníka knírače Marshalla, dvojníka striptérku Lilly a dvojníka Mexického wrestlera Teda, ale Barneyho dvojníka zatím ještě neviděli. Řekli si že až tedy uvidí někoho, kdo je hodně podobný Barneymu, udělají si děti.

6. série

Na začátku 6. a zatím poslední série seriálu se Ted seznámí se svojí novou přítelkyní Zoey, se kterou se ale na konci sezony rozejde. Marshallovi zemře jeho otec. Hned v několika dílech si zahrají známé osobnosti jako třeba zpěvačka Katty Parry nebo Jorge Garcia, který je známý především díky seriálu "Ztraceni", a nebo také Jennifer Morrison, která hraje Zoey, Tedovu dívku. Robin evidentně stále něco cítí k Barneymu, který se bude v nedaleké budoucnosti ženit. Marshall dá Barneymu poslední - pátou - facku. Ve druhé sérii seriálu se Ted se totiž dozvěděl že Robin nesnáší obchoďáky a nevěděl proč. Snažil se na to přijít. Řekl to tedy Barneymu a Marshallovi a Barney se s Marshallem vsadil o facku (angl. slap bet), že to je kvůli tomu, že Robin točila porno. Když by to nebyla pravda tak by Barney musel dostat facku, ale nakonec to nebylo porno a všichni zjistili, že Robin byla kanadskou náctiletou popovou hvězdou známou pod jménem Robin Sparkles.
Pod tímto pseudonymem natočila píseň "Let's Go To The Mall" (česky Pojďme do Obchoďáku!) proto nesnášela obchoďáky. V důsledku tohoto objevu Barney prohrál a Marshall získal povolení beztrestně dát Barneymu 10 facek kdykoliv v budoucnosti.
V posledním díle této série Lilly otěhotní.


Vracející se vtipy

 • Slovo "boží" (v originálním znění awesome) se objevuje téměř v každé epizodě. Není pouze v epizodě s názvem Purple Giraffe (Fialová žirafa).
 • Barneyho hlášky: "Legendární" (v originálním znění Legendary), "Nahoď oblek" (v orig. znění Suit up), "Placák" (v orig. znění High five), "Jak je?" (v orig. znění What's up?).
 • Pro zvýraznění okamžiku Barney používá frází "počkej si" (v orig. znění wait for it uprostřed slova, např. legen .. počkej si .. dární. Tímto způsobem byla napojena druhá a třetí série.
 • Barney se označuje za Tedova nejlepšího přítele nebo Marshallova svědka, všechny také opravuje.
 • Barney použil jako první v seriálu hlášku "Už se znáš s …?" (v orig. znění Haaave you met ...?) k představení Teda náhodně vybrané ženě u baru. Řekl pouze "Už se znáš s Tedem?" a odešel pryč. V jedné epizodě použije i hlášku "Už se znáš se mnou?". Hláška byla později použita k představení všech hrdinů kromě Lily.
 • Barney používá frázi "Daddy's home" ("Taťka je doma") vejde-li do nějakého objektu plného žen.
 • Fackovaná: V epizodě z druhé sezóny Slap Betje Fackovaná sázka mezi Barneym a Marshallem. Kdo zvítězí, dá druhému facku. Lily (Fackovací komisař) dá na konci Barneymu (poraženému) na výběr mezi deseti fackami hned a nebo pěti vlepenými kdykoliv. Ty jsou rozdávány:
  • Na konci epizody Slap Bet, pár minut po konci hry.
  • Na konci epizody Stuff, při divadelní hře, která má naštvat Lily.
  • V epizodě Slapsgiving, při večeři v den díkuvzdání (Thanksgiving).
  • V epizodě Slapsgiving 2: Revenge of the Slap, při večeři v den díkuvzdání (Thanksgiving).
 • "Telepatické rozhovory:" Pokud postavy potřebují něco soukromého sdělit jen jedné osobě, a jsou přítomni i další lidé, tak použijí telepatické rozhovory. Marshall je schopen komunikovat s Lily a Tedem, Robin nedokáže komunikovat s Lily. Barney dokáže komunikovat s Tedem. Později Robin komunikuje s Lily a Marshallem.
 • Při jakémkoliv dotazu na Barneyho zaměstnání se zasměje a řekne "Prosím vás." a nikdy neodpoví.
 • Barney miluje laserové bitvy a speciální síť obchodů Sharper Image.
 • Barney často používá statistické výpočty.
 • Marshall často při šokování používá Robotí tanec.
 • Robin často koketuje s tím, že je Kanaďanka. Někdy naráží na americké zdravotnictví nebo chudou znalost světa.
 • "Právnické chování": Marshall používá svoje znalosti práva k usvědčení někoho ve stylu soudního přelíčení (přeprávničen = lawyered).
 • Postavy (nejčastěji Barney) říkají Robin jejím příjmením, Scherbatská.
 • V seriálu nalezneme také mnoho odkazů na filmy a seriály, např. "Hřiště snů" (Field of dreams), "Bro-da" = složenina slov brother + Yoda (Star Wars - Yoda) aj..
 • Barney často odkazuje na tzv. Parťákodex (složenina slov Parťák a kodex) považuje jej za svou Bibli a právě díky němu trpí výčitkami, že se ve třetí sérii vyspal s Robin.
Robin Sparkles.Let's Go To The Mall To je ta písnička:A to je asi vše.

Zdroj Wikipedia.