Futurama

30. srpna 2011 v 11:50 | zirafka |  Futurama


Na dnešní den spadl seriál Futurama.

Futurama je americký animovaný seriál, který vytvořili Matt Groening a David X. Cohen (autoři seriálu Simpsonovi). První čtyři produkční série vysílala televizní stanice Fox Network v letech 19992003. V červnu 2006 televizní společnost Comedy Central potvrdila, že objednala dalších 16 epizod, které začala vysílat v průběhu roku 2008. Jedná se o 4 níže uvedené filmy, přičemž každý je rozdělen na 4 epizody.[1] 10. června 2009 společnost Comedy Central oznámila, že uzavřela dohodu na výrobu dalších 26 nových dílů seriálu, které se budou vysílat od poloviny roku 2010.[2]
První Futurama film, nazvaný Bender's Big Score, byl vydán 27. listopadu 2007 pouze na DVD.[3] Druhý film Futurama: The Beast with a Billion Backs[4] byl vydán 24. června 2008 a další filmy Futurama: Bender's Game[5] (vydán 3. listopadu 2008) a Futurama: Into the Wild Green Yonder[6] (24. února 2009) pravidelně následovaly.


Hlavní postavy

  • Philip J. Fry - smolař Fry je ústřední postavou. Původně pracoval jako poslíček v pizzerii, když byl zmražen na 1000 let. Ve 31. století ho zaměstnal jeho jediný žijící příbuzný H. J. Farnsworth jako intergalaktického poslíčka ve firmě Planet Express. Fry se neobtěžuje věcmi jako disciplína, pořádek nebo přemýšlení a svou lehkomyslností často způsobuje komplikace svému okolí, na druhou stranu, jak se později ukáže, je ale klíčovou postavou pro osud celého vesmíru.
  • Turanga Leela - jednooká Leela je jediným členem posádky kosmické lodi Planet Express se smyslem pro zodpovědnost, proto zastává funkci kapitána. Vyrostla v sirotčináriu, před kterým ji jako novorozeně našli odloženou. Původně se domnívá, že je mimozemšťan neznámé rasy, po setkání se svými rodiči ale zjistí, že ve skutečnosti je "pouze" mutant. Obvykle je tím, kdo ostatní vytahuje z problémů. A má talent na bojová umění.
  • Bender Bending Rodriguez - Bender, obhroublý robot vyrobený okolo roku 2996 v Mexiku a určený původně k ohýbání traverz, se dostává do firmy společně s Fryem. Obvykle se netají svou záští k lidem a přivádí své kolegy do nesnází, aniž by mu to jakkoli vadilo. Kromě kouření, neúspěšných pokusů o vaření a pití alkoholu - (který v Benderově případě způsobuje chemickou reakci která dobíjí jeho baterie) - což aspoň tvrdí; je jeho největší zálibou kradení při jakékoliv příležitosti.
  • Prof. Hubert J. Farnsworth - je Fryovým velmi vzdáleným prasynovcem, je mu okolo 160 let. Typický "šílený vědec". Zabývá se vynalézáním pozoruhodných (častěji než "občas" naprosto nesmyslných) věcí a rovněž je šéfem zásilkové společnosti Planet Express, kterou založil, aby jejím prostřednictvím financoval svou podivnou vědeckou činnost.
  • Dr. John Zoidberg - Zoidberg, tvor mimozemského původu, vzezřením podobný humru (patří k rase Decapodianů), je zaměstnán jako firemní lékař, ačkoli jeho znalosti lidské anatomie jsou více než pochybné. Ostatními je téměř neustále přehlížen a někdy i utiskován. Často si pochutnává na pro lidi nechutných věcech, např. obsazích kontejnerů, vyhozených zkažených jídlech a nejen to...
  • Hermes Conrad - je Jamajčan, pracující jako manažer ve společnosti Planet Express. Je profesionálním byrokratem a jeho vášní je dodržování předpisů, byrokratických postupů, vyplňování formulářů a jakékoli předepsané papírování. Krom toho je také bývalým vrcholovým sportovcem v disciplíně podlézání.
  • Amy Wong - Amy je dcerou enormně bohatých čínských rodičů, kterým patří celá západní polokoule Marsu.[7] Ve firmě je na stáži, na universitu se dostala díky vlivu svých rodičů.

Dabing

PostavaOriginální dabingČeský dabing
Philip J. FryBilly WestJan Dolanský
Turanga LeelaKatey SagalAndrea Elsnerová
Bender Bending RodriguezJohn Di MaggioMartin Stránský
Professor Hubert J. FarnsworthBilly WestDalimil Klapka
Dr. John ZoidbergBilly WestBohdan Tůma
Hermes ConradPhil LaMarrTomáš Juřička
Amy WongLauren TomJitka Moučková
Zapp BranniganBilly WestZbyšek Pantůček
Kif KrokerMaurice LaMarcheRadovan Vaculík
ĎiblíkFrank Welker

Seznam epizod

Související informace naleznete v článku Seznam epizod seriálu Futurama.
Prvních 72 dílů seriálu bylo vytvořeno pro Fox Network ve čtyřech produkčních sériích. Pátou sérii tvoří 16 epizod, které jsou vlastně 4 filmy: Futurama: Bender's Big Score, Futurama: The Beast with a Billion Backs, Futurama:Benders game a Futurama: Into the Wild Green Yonder, každý rozdělený na 4 epizody. Od 24. června do 2. září 2010 vysílala americká televize Comedy Central jednou týdně jeden díl z nové (šesté) série. Jednotlivé díly byly při výrobě označovány číslem série, pracovním kódem ACV přiděleným seriálu televizí a číslem epizody, například 1ACV01 - první série, kód ACV, epizoda jedna. Televize ale epizody při prvním uvedení nevysílala v produkčním pořadí a běžely celkem v pěti sériích. V přehledech tohoto řazení bývá používáno označení v jiné podobě s prvními písmeny slov sezóna a epizoda, například S01E01 - série první, epizoda jedna. Na DVD discích vyšel seriál v původním produkčním řazení a čtyřech kompletech.

[editovat] Rok 3000

[editovat] Planet Express

Planet Express je firma, zabývající se doručováním zásilek po celém vesmíru.
Osazenstvo
Technické zázemí

[editovat] Planety

Ve Futuramě se vyskytuje velké množství různých planet, většinou jsou pojmenovány podle obyvatelstva (na planetě Čapek 9 jsou roboti, na Sicília 8 Mafiáni, na Kannibalionu Kanibalové). Např. Eternium je domovská planeta Nibbloňanů (angl. Nibblonians), dlouhožijících tříokých mimozemšťanů. Eternium se objevil ve dvou epizodách: "The Day the Earth Stood Stupid" a "The Why Of Fry". Je popsána tak, že je "Přesně uprostřed vesmíru" a má "nepředstavitelné rozměry". Důležité místo je zde Hall of Forever, umístěna "Deset mil na západ od přesného středu vesmíru".
Další planetou je Amphibios 9. Tato bažinatá planeta je domov obojživelné zelenohlavé mimozemské rasy. Planeta má nejméně jeden měsíc. Amphibios 9 je ukázán v epizodě "Kif Gets Knocked Up A Notch", prvním díle čtvrté sezóny. V této epizodě, poručík Kif Kroker přichází na tuto planetu, aby porodil své potomky. Znbovu se objeví ve filmu Beast with a bilion backs kde se odehraje svatba Kifa a Amy.
Další, v ději významnější planetou je Planeta Omicron Persei VIII, což je domovská planeta Omicronianů. Od Země je vzdálena cca 1000 světelných let. Má 1 měsíc a podnebí na ní je podobné jako na zemi.

[editovat] All My Circuits

Objevuje se zde telenovela All My Circuits (na Cool TV přeloženo jako Velmi křehké obvody (parodie na Velmi křehké vztahy). Děj se točí kolem robota-podnikatele Calculona, který má velkou lásku - robotku Monique, stále o ni musí bojovat a do toho se mu plete spousta obchodních nepřátel. Seriál je v New New Yorku velice populární. Mezi jeho pravidelné diváky patří mimo jiné posádka Planet Expressu. Byl několikrát zfilmován.

Zdroj Wikipedia.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama